CFR Cluj - Lazio Roma, REZULTAT final. Victorie mare. I-am învins pe italieni !
Victorie mare pentru fotbalul românesc în această seară: CFR Cluj a învins pe Lazio Roma, în grupele Europa League, cu scorul de 2-1.

CFR Cluj a reuşit o victorie splendidă la debutul în Grupa E a Europa League la fotbal, 2-1 (1-1) cu Lazio Roma, joi seara, pe Stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca.

Lazio Roma a deschis scorul în prima repriză prin Bastos. CFR Cluj a egalat până la pauză după un penalty transformat de Ciprian Deac. Victoria a fost adusă de Omrani, în cea de-a doua repriză, în minutul 75 după o fază lucrată perfect cu Alexandru Păun. Omrani a lovit inițial bara, iar apoi ajutat de de Păun care l-a blocat pe portarul advers a retrimis mingea în poarta adversarilor.