România câștigă meciul cu Liechtenstein, dar ratează locul 2 și șansa de a juca barajul de calificare
Naționala de fotbal a României a câștigat greu ultima partidă din preliminariile Campionatului Mondial Qatar 2022, învingând Liechtenstein cu 2-0, cu golurile marcate de Denis Man și Nicușor Bancu.

Macedonia de Nord a învins Islanda cu 3-1 și de pe locul 2 s-a calificat pentru barajul de calificare.

Elevii lui Mirel Rădoi au dominat meciu cu Liechtenstein de la un capăt la altul, însă gazdele s-au apărat „cu dinții”, portarul Buchel fiind cel mai bun jucător al acestora.

Denis Man a deschis scorul în minutul 8 și părea că tricolorii vor face scor. Stanciu a ratat un penalty în minutul 35 și a fost nevoie să se ajungă până în minutul 87 pentru ca Bancu să aducă liniștea.

Una aparentă, pentru că la Skopje, Macedonia de Nord conducea cu 3-1 și obținea locul 2 în grupă, care duce la play-off-ul de baraj.

România a terminat pe locul 3 și a ratat și această campanie de calificare la Campionatul Mondial, relatează Mediafax.