Poți descărca aplicația:
Get it on App Store Get it on Google Play
Un italian de 88 de ani și-a împușcat soția grav bolnavă apoi s-a sinucis
WhatsApp
Tragedie în provincia italiană Novara. Un bărbat și-a împușcat mortal soția bolnavă, iar apoi s-a sinucis. 
Mașină a carabinierilor (Foto: IVG)

Un italian și-a împușcat soția, care era grav bolnavă, înainte de a îndrepta arma împotriva sa și de a se sinucide. Tragedia a avut loc în Cameri, în provincia Novara.

Conform primelor rapoarte ale poliției, bărbatul în vârstă de 88 de ani și-a împușcat mortal soția în vârstă de 83 de ani, care suferea de mai mulți ani de o boală gravă. Bărbatul a îndreptat apoi arma împotriva sa și s-a sinucis.

În acest oraș, cuplul locuia într-o casă de pe strada Ceppo, într-o zonă rezidențială a municipiului Ticino de Vest.

În acest moment, se știe că arma de calibru mare era deținută legal. Cu toate acestea, toate investigațiile necesare sunt în curs de desfășurare.

Carabinierii și medicul legist s-au deplasat imediat la fața locului după ce au primit alarma, însă, din păcare, nu au mai putut face nimic altceva decât să confirme cele două decese.

În curs de actualizare...

Conținut recomandat

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News

WhatsApp
Top cele mai citite știri
Internațional Vezi toate articolele
pixel